Kolejne kroki w myciu motocykla

Zacznijmy od początku. Najpierw należy dokładnie oczyścić łańcuch. W czasie, gdy regularnie jeździmy na motocyklu, właśnie na łańcuchu tworzy się kleista maź, przez którą dochodzi do jego szybszego ścierania się, a wydajność zębatek zdecydowanie spada. Do jego wyczyszczenia konieczna jest specjalna szczotka oraz odpowiedni preparat. Spryskujemy nim łańcuch, następnie chwile czekamy i dokładnie szorujemy, a w razie konieczności powtarzamy. Na zakończenie spłukujemy wodą.

 

W czasie czyszczenia motocykl stawiamy na stopce centralnej lub używamy specjalnego stojaka. To niezwykle istotne, gdyż doprowadzamy do jego unieruchomienia, aby zyskać możliwość poruszania tylnym kołem. Szczotki do czyszczenia łańcucha nie powinny być metalowe, ani stalowe. Zanim nasmarujesz łańcuch smarem powinieneś upewnić się, że jest ona całkowicie suchy.  Smar nakładamy delikatne kręcąc tylnym kołem, zawsze od wewnętrznej strony. Koniecznie należy nasmarować wszystkie ogniwa, a już po 15 minutach osiągnie on pełną przyczepność.

 

Mycie całego motocykla

 

Są to maszyny, które w całości nie lubią dużego ciśnienia, nie tolerują go też ich podzespoły, takie jak choćby akumulator motocyklowy. Z tego powodu nawet jeśli podejmujesz decyzję o wykorzystaniu do mycia Twojego motocykla karchera, koniecznie rób to z większej odległości i bardzo ostrożnie. Motocykl myjemy specjalnym środkiem, następnie spłukujemy i pozostawiamy do wyschnięcia.

 

Pielęgnowanie motocykla

 

Pielęgnacja motocykla może obejmować różne jego elementy, wykonane z różnych tworzyw. W tym celu należy dobrać specjalne produkty, które stosujemy zgodnie z instrukcjami zawartymi na opakowaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *