Jak spakować się na wyprawę motocyklową?

Przede wszystkim w bagażu musi znaleźć się miejsce na części zapasowe. Musisz zdecydować co psuje się najczęściej i może się przydać na trasie. Jeśli akumulator motocyklowy nie został wymieniony, a zdarzały się przypadki jego rozładowania, to również zabierz ładowarkę.

 

Pośród rzeczy, które absolutnie powinieneś spakować znajdują się: opaski zaciskowe, taśma izolacyjna, pompka, bezpieczniki, żarówki, klucze, klamki hamulca i sprzęgła, zapasowa dętka, zestaw naprawczy do opon, blokada antykradzieżowa, smar do łańcucha i pasy bagażowe.

 

Kwestie formalne

 

Jeśli jedziesz za granice musisz mieć ważny paszport i dowód osobisty. Przyda się również roaming i gotówka i obcej walucie. Pamiętaj o ubezpieczeniu i dokumencie, który je potwierdza. Zapoznaj się z przepisami krajów do których jedziesz lub przez które będziesz przejeżdżać w niektórych konieczna jest np. zielona karta.

 

Ubrania

 

Konieczna jest kurtka i spodnie motocyklowe. A oprócz nich polecamy zabrać dwie pary rękawic, odzież przeciwdeszczową, odzież termoaktywną i wysokie skarpetki termoaktywne. Przykładowo jeśli wyjeżdżamy na 7 dni wystarczą nam: sportowe buty, klapki, krótkie spodenki, spodnie, 2 koszulki, 3 pary majtek, 2 pary skarpetek i bluza.

 

Inne potrzebne rzeczy?

 

Oczywiście jeśli zamierzamy spać w różnych miejscach to może przydać się namiot, karimata i śpiwory. Poza tym turystyczna kuchenka gazowa i metalowy kubek, coś na komary i łatwo schnący ręcznik, latarka, scyzoryk, igła i nitka, mokre chusteczki, apteczka, papier toaletowy, tabletki przeciwbólowe. Jadąc w więcej osób warto ustalić co kto zabiera, bo np. dwie kuchenki będą zbędne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *