Jak przygotować motocykl na wyprawę?

Przygotowania powinno się rozpocząć co najmniej dwa tygodnie wcześniej. Konieczne jest bowiem dokupienie brakującego sprzętu, części zapasowych czy sprawdzenie stanu technicznego motocykla. Pamiętaj również o zaplanowaniu trasy, aby odpowiednio mierzyć siły na zamiary – początkujący motocyklista przejedzie znacznie mniej od tego wytrawnego i należy o tym pamiętać. Jeśli wybierasz się w dłuższą trasę koniecznie zabierz GPS i na wszelki wypadek mapę.

 

Najczęściej motocykliści doskonale znają maszyny, którymi się poruszają i wiedzą na co należy zwrócić szczególną uwagę, tj co najczęściej się psuje.

Może to być akumulator motocyklowy, który nieustannie się rozładowuje, a może regulator, pompa paliwa czy świece. Wówczas należy zadbać o zabranie ze sobą odpowiednich części, ładowarki lub np. wymienić akumulator na nowy przed podróżą.

 

Warto również przeanalizować, jak długą trasę chcesz pokonać, gdyż konieczne jest wyposażenie maszyny w napęd, który poradzi sobie z określoną odległością. Należy również nasmarować linki sprzęgła oraz gazu i bezsprzecznie zabrać ze sobą zapasowe. Sprawdzamy również klocki hamulcowe, napęd i opony, jak również poziom płynów – hamulcowego i chłodzącego oraz oleju silnikowego. Jak widzisz motocykl zanim wybierzesz się w dłuższą trasę wymaga dokładnego przeglądu technicznego. Nie warto również od razu na pierwszy wyjazd nowa maszyna jechać w podróż. Najpierw zrób sobie dłuższą wycieczkę po okolicy i poznaj motocykl, dzięki czemu unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek w trasie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *