Co zrobić aby nie zmarznąć na motocyklu jesienią?

Na co dzień jeśli chcemy bezpiecznie i wygodnie jeździć motocyklem musimy dbać przede wszystkim o elementy jego podzespoły, takie jak akumulator do motocykla, płyn hamulcowy, pełen bak i wiele innych. Jednak jeśli chcemy cieszyć się sezonem jak najdłużej i jeździć również w pięknej jesiennej aurze, powinniśmy zatroszczyć się o swój komfort cieplny. Co warto mieć, a co dokupić, aby jazda była możliwa w chłodniejsze dni?

 

Bielizna termoaktywna

 

Jest ona w wielu formach niezbędna w szafie motocyklisty. Latem przydaje się chłodząca, a jesienią na wagę złota będzie ocieplająca. Może być ona wykonana np. z cieplutkiej wełny merynosów. Są to elementy garderoby, które wyróżniają się wysokimi właściwościami termoizolacyjnymi, dzięki czemu podróż w nich w czasie niższych temperatur będzie całkiem przyjemna. Dzięki wykorzystaniu takich rozwiązań organizm się nie wychładza, jednoczenie brzydkie zapachy są usuwane, a dodatkowo posiada funkcje antybakteryjne.

 

Podgrzewane manetki

 

Wielu motocyklistów stwierdza, że to zdecydowanie najszybsza możliwość aby ogrzać dłonie oraz najlepsza. Sprawdzają się one nawet w sytuacji, gdy intensywnie pada. Zwykle kosztują nieco ponad 200 zł. Są jednak rozwiązaniem niezwykle funkcjonalnym i z pewnością warto zdecydować się na ich montaż.

 

Rękawice i kominiarka termoaktywna

 

Kominiarkę powinno się zakładać pod każdy kask motocyklowy. Gdy za oknem jest chłodno najlepiej zdecydować się na termoaktywną, bezszwową kominiarkę, która została wykonana z wełny merynosów. Jest przyjemna w dotyku i oddychająca. Są one niezwykle wygodne, gdyż wykonane z materiału, który nie uciska i jest komfortowy w noszeniu. Dodatkowo jeśli nie masz podgrzewanych manetek wybierz rękawice termoaktywne, które zapobiegają przegrzaniu i wychłodzeniu dłoni, zapewniając im pełen komfort.

 

Szyba motocyklowa i handbary

 

Osłaniają dłonie przed otarciami i uderzeniami, ale również stanowią ochronę przed nadmiernym owiewaniem. Powszechnie montowane są jedynie w niektórych rodzajach motocyklów. Szyba motocyklowa również chroni przed wychłodzeniem. Jest zabezpieczeniem przed zanieczyszczeniami, wiatrem, owadami i zacinającym deszczem. Im wyższa szyba, tym lepsze zabezpieczenie stanowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *